تصاویر متحرک+اسکلت

            

ده فیلم برتر ترسناک       جهان  


     

عکس ترسناک+عسل بلاگ


ده فیلم برتر ترسناک جهان

اگر جزء آن دسته از افراد هستید که عاشق فیلم‌های ترسناک هستید این مقاله را تا انتها بخوانید زیرا برای شما بسیار جالب و جذاب خواهد بود. ده فیلم از بهترین و برترین فیلم‌های ترسناک ساخته شده در جهان را بررسی خواهیم کرد:

عکس ترسناک+عسل بلاگاین فیلم‌ها با رای ۱۰۰ کارشناس تهیه شده‌اند. یک بررسی حرفه‌ای پیرامون فیلم‌های ترسناک جهان انجام شد که در ابتدا کاری آسان می‌نمود، چند ایمیل ارسال شد، چند تماس تلفنی و بعد شمارش آراء… شاید این یک سرگرمی باشد که ۱۰۰ فیلم از بهترین فیلم‌های ترسناک ساخته شده در جهان را تعیین کنیم. ولی با این روش‌ها نمی‌توان آراء را جمع کرد؛ زیرا تعداد فیلم‌های ترسناک بسیار بسیار زیاد هستند و بهتر است بگوییم غیر قابل شمارش هستند. انتخاب ده فیلم از بین این همه فیلم ترسناک واقعا مثل یک کار پلیس قضایی است که رعایت عدالت در آن به شدت دشوار است. آراء صحیحی که جمع آوری شد، بسیار دور از پیش بینی‌های بود. در بین آرای صحیح نام ۱۰۰ کارشناس ماهر نیز به چشم می‌خورد. افراد کارکشته و ماهر مثل سرپرست آموزشگاه بازیگری Gothic، گیِرمو دل تورو مکزیکی که در کارگردانی و تهیه کنندگی و رمان نویسی و فیلم نامه نویسی فعالیت داشته تا کارگردان فیلم‌های Hellraiser (برپاخیزان جهنم) و Nightbreed آقای کلایو بارکر در این نظرسنجی شرکت کرده بودند.

 

همچنین در بین رای دهندگان آقای Rob Zombie موسس گروه وایت زامبی و الویرا، الهه فیلم‌های ترسناک نیز حضور داشتند که نام فیلم‌های مورد نظر خود را اعلام کرده بودند. برای این نظرسنجی شرکت Blumhouse که بزرگ‌ترین کمپانی فیلم ترسناک در جهان است نیز پرسنل خود را به کار گرفت تا ده فیلم را بتوان انتخاب کرد. همه افراد شرکت کننده در این نظر سنجی علاوه بر نام ده فیلم خود نام و نام خانوادگی خود را نیز قید کردند که با بررسی‌ها مشخص شد که ۱۶ نفر از مشاهیر شرکت کننده در این نظرسنجی به فیلمی که به عنوان اولین فیلم در این لیست آورده‌ شده رای داده‌اند. فیلم‌هایی مثل Re-Animator که یک فیلم ترسناک و کمدی به کارگردانی و فیلم نامه نویسی استارت گوردون نیز در این لیست درج شده است. بعضی از رای دهندگان علاوه بر رای خود توضیحی نیز پیرامون هر فیلم یادداشت کرده بودند. تاثیر توضیحات مشاهیر در بین آرای افراد معمولی ملموس بود. در این لیست نام ده فیلم برتر ترسناک جهان را به همراه توضیحات افراد بزرگ ارائه شد که خیلی جالب و خواندنی است.

ده فیلم برتر ترسناک جهان عبارتند از:

۱۰- آرواره‌ها (jaws) به کارگردانی استیون اسپیلبرگ تولید ۱۹۷۵

افسر پلیس و یک اقیانوس شناس و شکارچی کوسه همه در تلاشند تا اهالی جزیره Amity را از شر یک کوسه بزرگ و سفید و وحشی و تشنه به خون نجات دهند و آرامش را به جزیره بازگردانند.

 

۹- شب مردگان زنده (Night of the Living Dead) به کارگردانی جرج رومر تولید ۱۹۶۸

فیلمی در باره زامبی‌ها که ترسناک‌ترین فیلم عصر حاضر است و فرهنگ مدرن پاپ و افکار پیرامون زامبی را تحت تاثیر قرار داده، داستان فیلم ماجرای مردم روستایی در پلوینسانیا است که در تکاپوی رهایی از دست زامبی‌های تشنه به خون هستند.

 

۸-روانی (Psycho) به کارگردانی آلفرد هیچکاک تولید ۱۹۶۰

داستان پیرامون کارمندی به نام مارین کریون است که از محل کار خود دزدی می‌کند و سرشار از امید به آینده و آغاز یک زندگی خوب از شهر فرار می‌کند و به سراغ مادر روانی‌اش که در هتل بیتس که صاحب آن نورمن بیتس است می‌رود تا اینجای داستان عادی است؛ قصه از لحظه ورود ماریون کرین به حمام آغاز می‌شود…

 

۷- هالووین (holloween) به کارگردانی جان کارپنتر

قصه یک روانی که قصد جان خواهرش را کرده است، او از کودکی به  دنبال قتل خواهرش است تا اینکه به صورت یک دختر درس‌ خوان در دوستان خواهرش کمین کرده و منتظر فرصت است در تمام داستان دکتر او در حال تعقیب اوست…

 

۶-موجود (The Thing) به کارگردانی جان کارپتنر تولید ۱۹۸۲

موجودی فضایی در قطب جنوب پیدا شده است که مردم را به قتل می‌رساند و سپس خود را به شکل مقتول‌ها در می‌آورد …

 

۵- بیگانه (Alien) به کارگردانی  ریدلی اسکات تولید ۱۹۷۹

ماجرای سفینه‌ای است که زمان برگشت به زمین در سیاره‌ای ناشناس گرفتار می‌شود. خدمه سفینه یک محفظه پر از تخم مرغ پیدا می‌کنند که حافظ آن یک موجود فرازمینی وحشتناک است. کابوس حمله این موجود به سفینه Nostromo در سراسر فیلم حس می‌شود با حمله این موجود تک تک خدمه سفینه از بین خواهند رفت.

 

۴- بچه رزماری (Rosemary’s Baby) به کارگردانی رومن پولانسکی تولید ۱۹۶۸

داستان یک زوج جوان است که در انتظار تولد فرزند خود هستند و به تازگی به یک آپارتمان بد نام اسباب کشی کرده‌اند که رزماری حس می‌کند فرزندش از این همسایه‌های عجیب در امان نیست…

 

۳- کشتار با اره برقی در تگزاس (The Texas Chain Saw Massacre) به کارگردانی توپی هوپر تولید ۱۹۷۴

فردی که با اره برقی همه را می‌کشد؛ چند دوست را که به دیدن پدربزرگ خود رفته بودند را می‌دزدد و آن‌ها را با خود به کلبه‌ای در قبرستان می‌برد.

 

۲-درخشش (shining) به کارگردانی استنلی کوبریک

نویسنده‌ای با همسر و وندی و دنی فرزندانش برای گذران زمستان سرایدار یک هتل شده است ولی اکنون دچار جنون شده است …

 

۱-جن گیر (the exorcist) به کارگردانی ویلیام فریدکین تولید ۱۹۷۳

ماجرای دختری به نام Regan MacNeil که تنها ۱۲ سال دارد و شخصیت جدیدی می‌گیرد و مادرش در تلاش برای بهبودی اوست اما از علم پزشکی ناامید می‌شود و به یک پدر روحانی نام Damien Karras برای نجات دخترش متوسل می‌شود. او نیز با ایمان خود تمام تلاشش را برای رهایی این دختر می‌کند…